Obchody Dnia Księgowego 2017
w Oddziale Okręgowym w Bielsku-Białej

Dzień 9 czerwca został ogłoszony przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce największą organizację zrzeszającą księgowych, finansistów, doradców podatkowych, biegłych rewidentów Dniem Księgowego. To data nieprzypadkowa, ale związana z powstaniem pierwszej organizacji księgowych na ziemiach polskich 9 czerwca 1907 r. Ponadto w związku z obchodzoną w Stowarzyszeniu 110 rocznicą powstania ruchu zawodowego księgowych na ziemiach polskich, rok 2017 został przez SKwP ogłoszony „Rokiem Księgowego”.

 

Z okazji Dnia Księgowego członkowie i sympatycy Oddziału Okręgowego w Bielsku-Białej spotkali się w dniu 1 czerwca 2017 roku, w budynku małej sceny Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Uroczystość rozpoczęła się spektaklem „Humanka”, traktującym o możliwościach, ale też zagrożeniach związanych z mechanizacją świata współczesnego człowieka i rozwojem sztucznej inteligencji.
W spektaklu nie brakowało też wskazówek doświadczonych praktyków życia gospodarczego, opisujących sposób ujęcia w księgach rachunkowych, operacji nabycia najnowszych technologii  

 

Podziękowania za codzienny wkład pracy w realizację celów statutowych Stowarzyszenia, dla członków i sympatyków Oddziału Okręgowego w Bielsku-Białej, przekazał w imieniu Władz Oddziału dyrektor biura Zarządu.

Po oficjalnych wystąpieniach był też czas na rozmowy, które niezmiennie, często obejmowały, rozwój teorii i doskonalenia praktyki rachunkowości oraz dziedzin związanych z rachunkowością.

 

Z okazji obchodów Dnia Księgowego jeszcze raz życzymy wszystkim osobom pracującym w naszym zawodzie, jak i przygotowującym się do niego na kursach i szkoleniach organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych, satysfakcji i zadowolenia z wykonywanej pracy.

 

Fotorelacja ze spotkania